7/24  +90 (312) 417 6832 /  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 47/2 Maltepe - Çankaya - ANKARA

İKİNCİEMEKLİLİK.COM YAYIN HAYATINA BAŞLADI.

Tarafından: Tnsmuda Sigorta0yorumlar

Ülkemizin en önemli hayat sigortası ve bireysel emeklilik firmalarının acenteliğini yapan firmamız TNS MUDA SİGORTA, Emeklilik ve Hayat branşlarında sizlere daha iyi hizmet sağlamak için satış ağımızı geliştiriyoruz. Sizlere sadece hayat ve bireysel emeklilik sigortalarında hizmet vermesi için kurduğumuz www.ikinciemeklilik.com yayın hayatına başladı. İkinciemeklilik.com’u sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, açılışımıza özel sürprizlerimizden faydalanmanızı öneririz.

GENETİK TEST DESTEKLİ FERDİ KAZA SİGORTASI TEMİNAT KAPSAMI

Hangi hastalığa genetik olarak yatkınlığınızın olup olmadığınızı öğrenmek ve alınabilecek önlemleri bilmek, sağlığınız açısından çok önemli olabilir. İhtiyacınız olduğunda genetik testlerinizi acilen yaptırıp sonuç almanız mümkün değildir. Bu testler 1-3 ay arasında sonuçlanabilir.

 Genetik Test Destekli Ferdi Kaza Sigortası ile yanınızdayız. Beraberinde beklenmedik kaza durumları içinde yaşanabilecek sakatlık ile sizin, vefat durumunda ise ailenizin hayatını kolaylaştırmak için yanınızdayız.

Genetik Test Destekli Ferdi Kaza Sigortası’nın Sunduğu Diğer Hizmetler ve Avantajlar

Genetik testler zaman alıcıdır. Hastalanınca yaptırmak 1-3 ay zaman kaybına neden olur. Erken yapılan testler size hastalandığınızda zaman kazandırır. Verileriniz hazırsa anında kullanılır. 1 saat-1 gün içinde sonucunuzu alırsınız.

 • Genetik Test Desteği
 • Test Sonuçları hakkında danışmanlık hizmeti
 • Sonuçların saklanması (veri koruması ve gizliliği)
 • Hastalık yatkınlıklarının tespiti
 • Kaza sonucu oluşabilecek bir sorun ile ilgili önceden bilgi sahibi olunmasını sağlayarak, ölüm veya sakat kalma olasılığını azaltıyor.
 • Kronik hastalıklar için farklı tedavi yöntemleri buluyor.
 • Yanlış tanı olasılığını azaltıyor.

Genetik Test Paketleri

Temel Genetik Risk Değerlendirme Paketi

Toplumda sık görülen ve tespit edildiğinde tedbir alınarak kişinin yaşayabileceği olası sorunları azaltan genetik hastalık değerlendirmelerini içeren pakettir. “Genetik risk analiz paketi” sık görülen ailesel kanser yatkınlıkları, sık görülen kalp kası ve kalp damar hastalıkları, bazı kalp ritim bozuklukları, bazı metabolik hastalıklarla ilişkili genleri içermektedir.

Ailesel Kanser Risk Değerlendirme Paketi

Kanser tanısı alan kişilerin %15’i ailesel kanserlerdir. Ailesel kanserlerde tedavi algoritmaları ve kişinin yeni kanserlerden korunması için alınması gereken tedbirler farklıdır. Ailesel kanserlerde ailenin diğer bireyleri de risk altındadır. Bu nedenle hem tedavi yönlendirmek hem de ailedeki diğer kişilerin korunmasını sağlayabilmek için ailesel kanser tanısı büyük önem taşımaktadır. Tüm kanser tanısı almış kişilerin ister aktif olarak kanser tedavileri devam etsin, ister geçmişte kanser yaşamış olsun mutlaka bu testleri yaptırması gerekir. Bunun haricinde ailesinde kanserli bireylerin olduğu kişiler kendi kanser risklerini azaltmak üzere bu testleri yaptırmalıdır.

Gebelik Öncesi Genetik Risk Değerlendirme

Gebeliklerde bazı genetik hastalıklar nedeniyle annenin ve bebeğin oluşabilecek risklerinin değerlendirilmesi gerekir. Bu risklerin değerlendirilmesi halinde gerekli tedbirler alınabilir. Özellikle bu testlerin gebelik öncesi yapılması halinde gebelikten önce hastalığın oluşmasını engelleyecek tedbirler alınabilir. Bu risklerin birçoğu yapılacak muayene ve alınacak bilgilerle tespit edilebilir hastalıklar değildir. Hayati riski neden olabilen hastalıklardır. Doğacak bebeğin bedensel veya zihinsel engellerine neden olabilecek veya organlarının önemli sorunlarına neden olabilecek hastalıklardır. Paket içeriğinde ek olarak toplumda sık görülen ve gebeliklerde yüksek riske neden olan başka yollarla tespit edilmesi mümkün olmayan, ancak yapılacak ekzom analizi ile tespiti mümkün olmayan hastalıklar da bu çalışmaya eklenmektedir.

Yenidoğan Genetik Risk Değerlendirme Paketi

Yeni doğan bebeklerde bazıları doğar doğmaz bulgu vermeyen ancak hayat riske neden olan veya hayat boyu yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilecek ve birçok organı ilgilendirebilecek hastalıklar gözlenebilir. Bu hastalıkların birçoğu tanısı oldukça zor hastalıklar olup ancak bir genetik analiz ile tanısı konulabilir. Tanısı konulduğu zaman bunların önemli bir kısmında tıbbi tedavi yapmak mümkündür. Hastaların hayat kalitesi üzere olumlu etkileri vardır ve tanı konulmadığı takdirde ailenin ve bebeğin hayatının önemli bir kısmını hastanede geçirmesine neden olabilen hastalıklardır.

Covid-19 Genetik Risk Değerlendirme Paketi

Covid-19 son yıllarda hayatımızı tamamen değiştirmiş ve maalesef çok sayıda sevdiğimizi kaybetmemize yol açmıştır. Kayıplar yanında hastalığı geçirdikten sonra da birçok kişide çok uzun süren sıkıntılar

olabilmekte yine bazı kişiler hastalığı çok hafif geçirirken bazı kişilerde hastalık çok ağır seyretmektedir. Bunların hiç birisi tesadüfi değildir. Hepsinde genetik faktörlerin etkisi bulunmaktadır. Bu panelde özellikle Covid-19’un ağır geçirilmesine neden olabilecek ve ileri ki hayatınızda da takip ve tedavisi gerekebilecek bazı hastalıkların tanısı araştırılacaktır. Bazı genetik hastalıklar ileride başka enfeksiyon hastalıklarının şiddetli seyretmesine ya da tıbbi sorunlara sebep olabilir.

Obezite ve Diyabet Risk Değerlendirme Paketi

Obezite ve diyabet dünyanın en büyük sağlık sorunlarından birisidir. Hastaların önemli bir kısmı da birlikte görülen bu iki sorun bazı hastalarda sadece obezite veya sadece diyabet şeklinde gözlenebilir. Bu sorunlara yol açan hastalıkların önemli bir kısmı genetik hastalıklardır ve takip tedavi algoritmaları farklılık göstermektedir. Doğru tanı almayan hastalarda uzun vadede başka sorunlarla karşılaşma olasılığı fazladır. Bu nedenle bu uzun vadeli hastalıkta kişinin hayatı boyunca doğru tedavileri almasını sağlayabilmek için diyabetin ve obezitenin sebeplerinin araştırılması gereklidir.

Anemi Genetik Risk Değerlendirme Paketi

Anemi yani kansızlık toplumda özellikle kadınlarda oldukça sık görülen bir hastalıktır. Bunun yanında ülkemizde talasemi hastalığının taşıyıcılığı oldukça yaygındır. Anemilerin çok sayıda çeşidi vardır. Eğer aneminin tam sebebi belirlenemezse hayat boyu yanlış ve gereksiz tedaviler uygulanır. Bunun yanında hastalık da ortaya çıkabilecek safra kesesi sorunları, bazı kanser eğilimleri gibi diğer hastalıklar gözden kaçmış ve tedbir alınamamış olur. Bunun yanında gereksiz tedaviler alan bir grup hasta gözden kaçmaya devam eder. Bu nedenle her kronik hastalıkta olduğu gibi anemilerde de hastalığın tam sebebinin araştırılması ve anlaşılması büyük önem taşımaktadır.

Acil Servis ve Travma Risk Değerlendirme Paketi
 

Acil servislere başvuran ve travma yaşayan hastaların önemli bir kısmında acil servis şartlarında tanı konulması olanaksız ama acil servisten yapılan müdahalelerin doğru planlı olabilmesi için gerekli ve hatta hayati riskleri azaltmak için çok önemli genetik hastalıkların önceden tespit edilmiş olması ve bunların kişiye ve yakınlarına acil durumlarda acil servis uzmanlarına iletilmek üzere verilmiş olması çok büyük önem taşımaktadır. Kanama eğilimleri, böbrek yetmezliği riski, kalp ritim bozuklukları riski, inme ve damar tıkanıklığı riski gibi birçok riskin önceden belirlenmesi acil durumlarda doktorun doğru planlamaları yapması için büyük önem taşımaktadır.

VIP Genetik Risk Değerlendirme Paketi

Kişinin ilk aşamada geniş bir analizinin yapılması ve ileride herhangi bir genetik etmenin rol oynadığı hastalıklarında sıklıkla ek bir analize gerek kalmadan veri analiz ile saatler ve günler içinde tanı alması veya tanı-tedavisine katkıda bulunan bir veriye sahip olmasını sağlar.

 • Kişiye özgü tedavisi olan ve bu yöntemle tespit edilebilir hastalıklar
 • Bu yöntemle tespit edilebilir ilaç hassasiyetleri ve ilaç doz ayarlama verileri
 • Otoimmun hastalık riskine neden olan HLA analizleri
 • 1-2 yıl içinde birden fazla gen ile kalıtılan (Poligenik hastalıklar) ile ilgili risk analizleri gibi analizleri yapma olanağı vardır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN www.ikinciemeklilik.com Sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlişki Gönderi

Leave A Comment