7/24  +90 (312) 417 6832 /  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 47/2 Maltepe - Çankaya - ANKARA

Bireysel Emeklilik Sigortası

Bireysel Emeklilik Sistemi; Çalışma hayatınız süresince yaptığınız düzenli tasarrufların yatırıma yönlendirilmesini sağlayarak, oluşacak birikimle, çalışma döneminizde sahip olduğunuz yaşam standartlarını emeklilik döneminizde de devam ettirmeyi amaçlayan gönüllülüğe dayalı bir sistemdir. BES, mevcut kamu sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olan ve devlet katkısı ile desteklenen bir sistemdir. Bireysel Emeklilik Sisteminde emekli olmak için, ilk giriş tarihinizden itibaren 10 yıl süreyle sistemde bulunmak koşuluyla 56 yaşınızı tamamlamanız gerekir.

Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili bilmeniz gereken hususlar ;

* Emeklilik sözleşmesi süresi içinde katkı payı tutarınızı değiştirebilirsiniz.

* Sözleşmeniz şirketimizde akdedilmiş ise birikimin başka bir şirkete aktarılabilmesi için sözleşmenin yürürlük tarihinden itibaren en az 2 yıl süreyle şirketimizde kalması gerekmektedir. Eğer sözleşmeniz başka şirketten aktarımla düzenlenmiş ise bu sözleşmenin tekrar aktarıma konu olabilmesi için şirketimizde en az 1 yıl kalması gerekmektedir.

* Emekliliğe hak kazanmadan önce dilediğiniz anda sistemden ayrılabilirsiniz. Sistemden erken ayrılma durumunda birikimlerinizden ve Devlet katkılarının ödemeye konu olan kısımlarından stopaj ve varsa giriş aidatı kesintileri düşülür.

* Emekliliğe hak kazandıktan sonra toplu para, programlı ödeme ya da yıllık gelir sigortası seçeneklerinden birini seçebilir veya hesabınızdaki tutarı bu seçenekler arasında paylaştırabilirsiniz. Kişiye özel Bireysel Emeklilik Danışmanlığı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var? Bize sorun, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

.

Anında Teklif Al

Teminatlar

Emeklilik sözleşmesi süresi içinde katkı payı ödemeye ara verebilirsiniz.

* Bir sözleşme yılında en fazla 6 defa fon dağılım oranınızı ve 4 defa emeklilik planınızı değiştirebilirsiniz.

* Emekli olabilmeniz için 10 yıl süreyle sistemde kalmanız ve 56 yaşınızı doldurmanız yeterlidir.

Sigortacılık ile ilgili her konuda yanınızdayız

Şimdi Başvur

Bireysel Emeklilik Sisteminin Size Kazandırdıkları.

Tüm poliçeler aynı şekilde oluşturulamaz, sigorta ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanacak poliçelerimiz sizin için mükemmel bir seçenek haline gelecektir.

Hızlı Başvuru

Telefon numaramızdan, e-posta adresimizden ve sitemizdeki iletişim formumuzu doldurarak sigorta ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde belirtebilirsiniz.

Uygun Çözümler

Sigorta ihtiyaçlarınızı büyük bir titizlikle analiz eden uzman kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızın tamamını teminat altına alacak poliçeleri hazırlarlar.

Bütçe Dostu

Farklı Sigorta Şirketlerinin poliçelerini sizin için kıyaslayan uzman kadromuz bütçenize en uygun çözümü sizlere sunar. Siz de paranızı ve zamanınızı dilediğiniz gibi kullanırsınız.

Sigortacılık Tecrübe İşidir

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş alanında uzman ve tecrübeli kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Siz de Yeni Nesil Sigortacılık anlayışının getirdiği avantajlardan faydalanın.

Uygunluk

Her kişiye ve bütçeye uygun sigorta poliçelerimizden faydalanarak siz de zamandan ve paradan tasarruf edin, kazançlı çıkın.

Teminatlar

Kişiye özel hazırladığımız poliçelerimiz tüm sorunlarınızı teminat altına alır.

Kazanç

Size özel hazırladığımız poliçelerimizle her ay %15 tasarruf edin

Hizmet Mennuniyeti

Poliçelerimizin sağladığı avantajlar sayesinde acentemizin vermiş olduğu hizmetten dolayı her zaman memnun kalacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortacılık sektörüyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplıyoruz.

Sigortacılık, genel anlamda aynı türden rizikoya karşı kalan kişileri bellir bir ücret karşılığı bir araya getiren kurum olarak tanımlanabilir. Müşterilerden toplanan belirli miktardaki paralar ortak bir havuzda toplanır. Havuzda toplanan paralar ile zarara maruz kalan müşterilerin zararı karşılanır. Böylece kişilerin uğradıkları zararlar çok daha fazla kişiye yayılarak az bir bedel karşılığında telafi edilmiş olur. Sigortacılık hizmetleri sayesinde bireyler tek başına altından kalkamayacakları zararları, çok daha cüzi bedellerle atlatmış olurlar.

Sigortacılık sistemi gereği, sigortacı sigortalıyı korumakla yükümlü iken; sigortalı da sözleşme gereği belirlenen miktarı ödemekle mükelleftir. Sigortalı kişi anlaşma şartlarına uygun maruz kaldığı zararı, sigortalayan kişilerden zararını yasal olarak talep etme hakkına sahiptir.

Hemen her alanda yaşanan hızlı değişim kendisini sigortacılık alanında da hissettiriyor. Peki hemen herkesin merak ettiği yeni nesil sigortacılık ne anlama geliyor? Artık sosyal medya platformalı ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde insanlar evini, odasını ya da şahsi aracını kiralayabilmekteler. Bu durum ister istemez diğer talebe dayalı sigortacılık sisteminin doğmasına sebep olmaktadır.

Genel olarak sigorta sektörü yenilikleri geç benimseyen bir sistemdir. Fakat dünyada yaşanan hızlı değişim kendisini her alanda hissettirdiği gibi sigortacılık alanıda da hissettirdi. Yeni nesil sigortacılık ya da diğer adıyla talebe dayalı sigortacılık işlemleri bütün sigortacılık sistemine kolayca entegre olabiliyor. Kısaca bu sistem istediğiniz an istediğiniz yerden sigorta süresini, kapsamını ve teminatlarını özgürce belirleyebildiğiniz bir model olmaktadır.

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır.

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

Teklif Alın

Şimdi çevrimiçi Bireysel Emeklilik Sistemine için başvurun, Tek yapmanız gereken, başvuru formunun altında bilgilerinizi vermektir.