7/24  +90 (312) 417 6832 /  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 47/2 Maltepe - Çankaya - ANKARA

Dask Sigortası

Olası bir afet durumunda zararlarınızı karşılayabilmek için konutunuza mutlaka Dask sigortası yaptırmalısınız.

Dask, Doğal Afet Sigortalı Kurumu‘nun kısaltılmasıdır. Genel olarak diğer sigortaların aksine kar amacı gütmeyen bu sigorta biçiminde ortak bir sigorta havuzu oluşturulmaktadır. Olası bir afet durumunda zararlarınızı karşılayabilmek için konutunuza mutlaka Dask sigortası yaptırmalısınız. Ülkemizde geçmiş senelerde yaşanılan depremler ve deprem haritası göz önünde bulundurulduğunda, deprem riskinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda özellikle Marmara, Ege ve Doğu Anadolu başta olmak üzere tüm bölgelerimizde yaşayanlar Dask sigortası yaparak evlerini depreme karşı güvence altına alabilirler.

Dask sigortasındaki en temel amaç, depreme karşı güvence olduğu için, bulunduğunuz şehir ve semtin deprem riski, sigorta primlerinizin belirlenmesinde en temel etkendir. Ayrıca binanızın yapı tarzı da Dask primlerinin belirlenmesinde önemlidir. Ayrıca binanızdaki toplam kat sayısı, evinizin bulunduğu kat, konutunuzun brüt metrekaresi de primi etkileyen unsurlardandır. Bu unsurlar göz önünde bulundurularak, konutunuzun sigorta bedeli belirlenir. Sigorta bedeli üzerinden de sigorta priminiz tespit edilir. Ayrıca ilk yenileme sonrası %20 yenileme indirimi uygulanmaktadır.

Dask sigortası yaptırırken vereceğiniz bilgilerin sigorta primlerinizi etkileyeceğini düşünerek, en doğru ve eksiksiz bilgiler verilmelidir. Herhangi bir yanlış beyandan kaynaklanacak anlaşmazlıkta Doğal Afet Sigortalı Kurumu sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıca Dask sigortası yaptıracağınız meskenin tapusunun ve anlaşmanın bir fotokopisinin de sizde kalmasına dikkat edin. Bilgileri doldururken özellikle dikkat etmeniz gereken bölümler, binanızın yapı durumu ve hasarlı olup olmadığını doğru tespit edip, doğru beyan etmekti. Yine konutunuzun metrekaresini yazarken brüt metrekarenin göz önüne alındığını unutmamak gerekmektedir.

Anında Teklif Al

Sigorta primleri üç kriter doğrultusunda belirlenir.

Dask sigorta priminizi hesaplamak için tıklayınız.

  • Binanın bulunduğu deprem risk bölgesi
  • Binanın yapı tarzı
  • Meskenin brüt yüzölçümü

Limitler ve teminatlar Dask kurumu tarafından belirlenmektedir.

  • Deprem
  • Deprem sonucu yangın
  • Deprem sonucu infilak
  • Deprem sonucu yer kayması

Zorunlu Deprem Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Sigortacılık ile ilgili her konuda yanınızdayız

Şimdi Başvur

DASK Sigortasının Size Kazandırdıkları.

Tüm poliçeler aynı şekilde oluşturulamaz, sigorta ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanacak poliçelerimiz sizin için mükemmel bir seçenek haline gelecektir.

Hızlı Başvuru

Telefon numaramızdan, e-posta adresimizden ve sitemizdeki iletişim formumuzu doldurarak sigorta ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde belirtebilirsiniz.

Uygun Çözümler

Sigorta ihtiyaçlarınızı büyük bir titizlikle analiz eden uzman kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızın tamamını teminat altına alacak poliçeleri hazırlarlar.

Bütçe Dostu

Farklı Sigorta Şirketlerinin poliçelerini sizin için kıyaslayan uzman kadromuz bütçenize en uygun çözümü sizlere sunar. Siz de paranızı ve zamanınızı dilediğiniz gibi kullanırsınız.

Sigortacılık Tecrübe İşidir

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş alanında uzman ve tecrübeli kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Siz de Yeni Nesil Sigortacılık anlayışının getirdiği avantajlardan faydalanın.

Uygunluk

Her kişiye ve bütçeye uygun sigorta poliçelerimizden faydalanarak siz de zamandan ve paradan tasarruf edin, kazançlı çıkın.

Teminatlar

Kişiye özel hazırladığımız poliçelerimiz tüm sorunlarınızı teminat altına alır.

Kazanç

Size özel hazırladığımız poliçelerimizle her ay %15 tasarruf edin

Hizmet Mennuniyeti

Poliçelerimizin sağladığı avantajlar sayesinde acentemizin vermiş olduğu hizmetten dolayı her zaman memnun kalacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortacılık sektörüyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplıyoruz.

Sigortacılık, genel anlamda aynı türden rizikoya karşı kalan kişileri bellir bir ücret karşılığı bir araya getiren kurum olarak tanımlanabilir. Müşterilerden toplanan belirli miktardaki paralar ortak bir havuzda toplanır. Havuzda toplanan paralar ile zarara maruz kalan müşterilerin zararı karşılanır. Böylece kişilerin uğradıkları zararlar çok daha fazla kişiye yayılarak az bir bedel karşılığında telafi edilmiş olur. Sigortacılık hizmetleri sayesinde bireyler tek başına altından kalkamayacakları zararları, çok daha cüzi bedellerle atlatmış olurlar.

Sigortacılık sistemi gereği, sigortacı sigortalıyı korumakla yükümlü iken; sigortalı da sözleşme gereği belirlenen miktarı ödemekle mükelleftir. Sigortalı kişi anlaşma şartlarına uygun maruz kaldığı zararı, sigortalayan kişilerden zararını yasal olarak talep etme hakkına sahiptir.

Hemen her alanda yaşanan hızlı değişim kendisini sigortacılık alanında da hissettiriyor. Peki hemen herkesin merak ettiği yeni nesil sigortacılık ne anlama geliyor? Artık sosyal medya platformalı ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde insanlar evini, odasını ya da şahsi aracını kiralayabilmekteler. Bu durum ister istemez diğer talebe dayalı sigortacılık sisteminin doğmasına sebep olmaktadır.

Genel olarak sigorta sektörü yenilikleri geç benimseyen bir sistemdir. Fakat dünyada yaşanan hızlı değişim kendisini her alanda hissettirdiği gibi sigortacılık alanıda da hissettirdi. Yeni nesil sigortacılık ya da diğer adıyla talebe dayalı sigortacılık işlemleri bütün sigortacılık sistemine kolayca entegre olabiliyor. Kısaca bu sistem istediğiniz an istediğiniz yerden sigorta süresini, kapsamını ve teminatlarını özgürce belirleyebildiğiniz bir model olmaktadır.

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır.

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

Teklif Alın

Şimdi çevrimiçi DASK Sigortası için başvurun, Tek yapmanız gereken, başvuru formunun altında bilgilerinizi vermektir.