7/24  +90 (312) 417 6832 /  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 47/2 Maltepe - Çankaya - ANKARA

Kasko Sigortası

Kasko aracınızı kaza, yanma, çalınmaya teşebbüs edilme, çalınma vb. durumlarda oluşabilecek zararları güvence altına alan bir tür sigortadır. Kasko yaptırarak, aracınızda oluşabilecek hasarların maliyetlerini kasko yaptırılan sigorta şirketine devretmiş olursunuz.

Genellikle kaskolar çarpma, çarpılma, yangın, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü ve enflasyon gibi durumlara karşı aracınızı güvence altına alır. Bunların yanı sıra ek sözleşme ile kaskonun teminat kapsamına eklenebilecek zararlar da mevcuttur. Bu teminatlardan bazıları terörist eylemler, sel ve su baskınları ve deprem şeklinde sıralanabilir.

Kasko bedeli, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından araçların marka, model ve üretim yılına göre hazırlanan araç kaskosu değer listesine göre tespit edilir. Ses, iletişim ve görüntü cihazları ile standart dışı veya ilave olarak yer alan radyo-teyp, telefon, televizyon, klima gibi cihazlar için kasko bedeli ayrıca hesaplanır..

Teminatlar

  • Çarpma – Çarpılma
  • Yanma
  • Çalınma
  • Sigara ve Benzeri Madde Yanıkları
  • Çekme Ve Çekilme Zararları
  • Kıymet Kazanma Tenzili İstisnası
  • Hasar Ek Belgesi Düzenlenmemesi
  • Ferdi Kaza
  • Anahtar Kaybı Zararları Giderimi

Sigortacılık ile ilgili her konuda yanınızdayız

Şimdi Başvur

Kasko Sigortasının Size Kazandırdıkları.

Tüm poliçeler aynı şekilde oluşturulamaz, sigorta ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanacak poliçelerimiz sizin için mükemmel bir seçenek haline gelecektir.

Hızlı Başvuru

Telefon numaramızdan, e-posta adresimizden ve sitemizdeki iletişim formumuzu doldurarak sigorta ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde belirtebilirsiniz.

Uygun Çözümler

Sigorta ihtiyaçlarınızı büyük bir titizlikle analiz eden uzman kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızın tamamını teminat altına alacak poliçeleri hazırlarlar.

Bütçe Dostu

Farklı Sigorta Şirketlerinin poliçelerini sizin için kıyaslayan uzman kadromuz bütçenize en uygun çözümü sizlere sunar. Siz de paranızı ve zamanınızı dilediğiniz gibi kullanırsınız.

Sigortacılık Tecrübe İşidir

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş alanında uzman ve tecrübeli kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Siz de Yeni Nesil Sigortacılık anlayışının getirdiği avantajlardan faydalanın.

Uygunluk

Her kişiye ve bütçeye uygun sigorta poliçelerimizden faydalanarak siz de zamandan ve paradan tasarruf edin, kazançlı çıkın.

Teminatlar

Kişiye özel hazırladığımız poliçelerimiz tüm sorunlarınızı teminat altına alır.

Kazanç

Size özel hazırladığımız poliçelerimizle her ay %15 tasarruf edin

Hizmet Mennuniyeti

Poliçelerimizin sağladığı avantajlar sayesinde acentemizin vermiş olduğu hizmetten dolayı her zaman memnun kalacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortacılık sektörüyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplıyoruz.

Sigortacılık, genel anlamda aynı türden rizikoya karşı kalan kişileri bellir bir ücret karşılığı bir araya getiren kurum olarak tanımlanabilir. Müşterilerden toplanan belirli miktardaki paralar ortak bir havuzda toplanır. Havuzda toplanan paralar ile zarara maruz kalan müşterilerin zararı karşılanır. Böylece kişilerin uğradıkları zararlar çok daha fazla kişiye yayılarak az bir bedel karşılığında telafi edilmiş olur. Sigortacılık hizmetleri sayesinde bireyler tek başına altından kalkamayacakları zararları, çok daha cüzi bedellerle atlatmış olurlar.

Sigortacılık sistemi gereği, sigortacı sigortalıyı korumakla yükümlü iken; sigortalı da sözleşme gereği belirlenen miktarı ödemekle mükelleftir. Sigortalı kişi anlaşma şartlarına uygun maruz kaldığı zararı, sigortalayan kişilerden zararını yasal olarak talep etme hakkına sahiptir.

Hemen her alanda yaşanan hızlı değişim kendisini sigortacılık alanında da hissettiriyor. Peki hemen herkesin merak ettiği yeni nesil sigortacılık ne anlama geliyor? Artık sosyal medya platformalı ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde insanlar evini, odasını ya da şahsi aracını kiralayabilmekteler. Bu durum ister istemez diğer talebe dayalı sigortacılık sisteminin doğmasına sebep olmaktadır.

Genel olarak sigorta sektörü yenilikleri geç benimseyen bir sistemdir. Fakat dünyada yaşanan hızlı değişim kendisini her alanda hissettirdiği gibi sigortacılık alanıda da hissettirdi. Yeni nesil sigortacılık ya da diğer adıyla talebe dayalı sigortacılık işlemleri bütün sigortacılık sistemine kolayca entegre olabiliyor. Kısaca bu sistem istediğiniz an istediğiniz yerden sigorta süresini, kapsamını ve teminatlarını özgürce belirleyebildiğiniz bir model olmaktadır.

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır.

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

Teklif Alın

Şimdi çevrimiçi Kasko Sigortası için başvurun, Tek yapmanız gereken, başvuru formunun altında bilgilerinizi vermektir.