7/24  +90 (312) 417 6832 /  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 47/2 Maltepe - Çankaya - ANKARA

TRAFİK SİGORTASI

Zorunlu trafik sigortası (ZTS), ilgili yasa gereği her aracın yaptırması gereken bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortasındaki amaç, trafikteki bir aracın kazaya karışması durumunda, aracın karşı tarafa vereceği zararı belirli bir oranda karşılamasını sağlamaktır.

Zorunlu trafik sigortası yaptırılmamış araçların trafiğe çıkması yasal olarak mümkün değildir. Böyle bir durumun tespiti durumunda araç hemen bağlanır, yani trafikten men edilir.

Kaskonunuzun bulunması, Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmamanıza izin verileceği anlamına gelmez.Kasko, sizin kendi zararlarınızı karşılamaya yöneliktir, ve zorunlu trafik sigortası ile bir ilgisi yoktur.

Sorunuz mu var? Bize sorun, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

.

Anında Teklif Al

  • Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.
  • Trafik Sigortası Prim Bilgilendirmesi için tıklayınız.

Sigortacılık ile ilgili her konuda yanınızdayız

Şimdi Başvur

Trafik Sigortasının Size Kazandırdıkları.

Tüm poliçeler aynı şekilde oluşturulamaz, sigorta ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanacak poliçelerimiz sizin için mükemmel bir seçenek haline gelecektir.

Hızlı Başvuru

Telefon numaramızdan, e-posta adresimizden ve sitemizdeki iletişim formumuzu doldurarak sigorta ihtiyaçlarınızı en hızlı şekilde belirtebilirsiniz.

Uygun Çözümler

Sigorta ihtiyaçlarınızı büyük bir titizlikle analiz eden uzman kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızın tamamını teminat altına alacak poliçeleri hazırlarlar.

Bütçe Dostu

Farklı Sigorta Şirketlerinin poliçelerini sizin için kıyaslayan uzman kadromuz bütçenize en uygun çözümü sizlere sunar. Siz de paranızı ve zamanınızı dilediğiniz gibi kullanırsınız.

Sigortacılık Tecrübe İşidir

Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş alanında uzman ve tecrübeli kadromuz sigorta ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Siz de Yeni Nesil Sigortacılık anlayışının getirdiği avantajlardan faydalanın.

Uygunluk

Her kişiye ve bütçeye uygun sigorta poliçelerimizden faydalanarak siz de zamandan ve paradan tasarruf edin, kazançlı çıkın.

Teminatlar

Kişiye özel hazırladığımız poliçelerimiz tüm sorunlarınızı teminat altına alır.

Kazanç

Size özel hazırladığımız poliçelerimizle her ay %15 tasarruf edin

Hizmet Mennuniyeti

Poliçelerimizin sağladığı avantajlar sayesinde acentemizin vermiş olduğu hizmetten dolayı her zaman memnun kalacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortacılık sektörüyle ilgili aklınıza takılan tüm soruları cevaplıyoruz.

Sigortacılık, genel anlamda aynı türden rizikoya karşı kalan kişileri bellir bir ücret karşılığı bir araya getiren kurum olarak tanımlanabilir. Müşterilerden toplanan belirli miktardaki paralar ortak bir havuzda toplanır. Havuzda toplanan paralar ile zarara maruz kalan müşterilerin zararı karşılanır. Böylece kişilerin uğradıkları zararlar çok daha fazla kişiye yayılarak az bir bedel karşılığında telafi edilmiş olur. Sigortacılık hizmetleri sayesinde bireyler tek başına altından kalkamayacakları zararları, çok daha cüzi bedellerle atlatmış olurlar.

Sigortacılık sistemi gereği, sigortacı sigortalıyı korumakla yükümlü iken; sigortalı da sözleşme gereği belirlenen miktarı ödemekle mükelleftir. Sigortalı kişi anlaşma şartlarına uygun maruz kaldığı zararı, sigortalayan kişilerden zararını yasal olarak talep etme hakkına sahiptir.

Hemen her alanda yaşanan hızlı değişim kendisini sigortacılık alanında da hissettiriyor. Peki hemen herkesin merak ettiği yeni nesil sigortacılık ne anlama geliyor? Artık sosyal medya platformalı ve akıllı telefon uygulamaları sayesinde insanlar evini, odasını ya da şahsi aracını kiralayabilmekteler. Bu durum ister istemez diğer talebe dayalı sigortacılık sisteminin doğmasına sebep olmaktadır.

Genel olarak sigorta sektörü yenilikleri geç benimseyen bir sistemdir. Fakat dünyada yaşanan hızlı değişim kendisini her alanda hissettirdiği gibi sigortacılık alanıda da hissettirdi. Yeni nesil sigortacılık ya da diğer adıyla talebe dayalı sigortacılık işlemleri bütün sigortacılık sistemine kolayca entegre olabiliyor. Kısaca bu sistem istediğiniz an istediğiniz yerden sigorta süresini, kapsamını ve teminatlarını özgürce belirleyebildiğiniz bir model olmaktadır.

Sigorta acenteleri bir sözleşme ile bağlı bulundukları sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına yönelik olarak; onlara tavsiyelerde bulunmak, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşmeler yaparak, hasarın belirlenmesinde sigortalı adına hareket etmek ve yetkili olduğu branşlarda sigorta şirketi adına; müşterisinin ihtiyaçları doğrultusunda sigorta sözleşmesini oluşturmak, prim toplamak, hasar anında müşterisinin tüm haklarını bilmesini sağlamak gibi hizmetlerde bulunan, yetki ve sorumlulukları yasayla belirlenmiş profesyonel sigorta aracısıdır.

Sigorta brokerları faaliyete başlamak için T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden sigorta brokerliği ruhsatı almak zorundadır. Ruhsat talebinde bulunmak için sağlanması gereken şartlardan biri de, şirketin kurucu ortaklarının en az 8 yıl sigorta sektöründe çalışmış olmalarını belgeleme gerekliliğidir. Bu anlamda brokerların sektörlerinde uzmanlaşmış kişiler olmaları şarttır.

Teklif Alın

Şimdi çevrimiçi Trafik Sigortası için başvurun, Tek yapmanız gereken, başvuru formunun altında bilgilerinizi vermektir.